biblioteka4 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły, pod opieką pana Przemysława Szulca, uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, które odbyło się w gościnnych (jak zawsze!) progach Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach.

 

Pani Małgorzata Gutowska-Adamczyk to pisarka, scenarzystka filmowa, historyk teatru i dziennikarka. Jest autorką zarówno powieści obyczajowych, jak i książek dla dzieci oraz młodzieży. Jej najbardziej znane utwory to "Cukiernia pod Amorem" (seria), "110 ulic", "220 linii", "13. Poprzeczna" i "Kalendarze".

W miłej i kameralnej atmosferze pisarka rozmawiała z naszymi uczniami o ich ulubionych i nielubianych lekturach, czytelniczych refleksjach, artystycznych (pisarskich i aktorskich) dokonaniach, korzyściach płynących z czytelnictwa czy planach na przyszłość. Zebrani chętnie dzielili się swymi spostrzeżeniami oraz poglądami (na literaturę, świat i życie), aktywnie uczestnicząc w spotkaniu.

Pani Małgorzata zdradziła również tajniki pisarskiego warsztatu – źródła inspiracji, charakter procesu twórczego i drogę książki od maszynopisu do druku. Uczniowie mieli zatem możliwość spojrzeć "od kuchni" na dzieła literackie i ich autorkę.

Bardzo dziękujemy za udane spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia.

Tekst i zdjęcia: Przemysław Szulc

 

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk