Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie „Mistrzowie i patrioci", objętym Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy pisemnej na temat wybitnych postaci polskiego sportu, które odznaczyły się szczególnymi zasługami dla kraju w czasie II wojny światowej.

Fundacja Instytut Łukasiewicza realizuje kampanię promującą wśród młodzieży wybitne postaci polskiego sportu, które odznaczyły się szczególnymi zasługami dla kraju. Projekt „Mistrzowie i patrioci" jest realizowany w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i służy przypomnieniu sylwetek polskich sportowców – narodowych bohaterów, którzy od 1 września walczyli z Niemcami, a od 17 września – także z Sowietami. Sportowcy wstępowali do wojska i organizacji podziemnych, ginęli w kampanii wrześniowej, katyńskim lesie, pod Monte Cassino, w Powstaniu Warszawskim, niemieckich więzieniach i obozach koncentracyjnych. Choć sport był ich życiem, największą wartością pozostała niepodległa Polska.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim.

Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego: iPadów, głośników bezprzewodowych JBL, czytników e-booków Kindle, profesjonalnych słuchawek, aparatów fotograficznych Instax oraz powerbanków (w sumie ponad 60 nagród).

Regulamin, karta zgłoszenia i szczegółowe informacje: http://mistrzowieipatrioci.pl/

mistrzowie-i-patrioci