20 marca 2019 roku w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbył się Finał Dolnośląski Licealiady w koszykówce dziewcząt. Był to czternasty finał z rzędu organizowany przez naszą szkołę.

Uroczystego otwarcia rozgrywek dokonała Dyrektor Szkoły – pani Jolanta Rubiś-Kulczycka. Powitała LO ze Zgorzelca (strefa jeleniogórska), IV ZS z Wałbrzycha (strefa wałbrzyska), X LO z Wrocławia (strefa wrocławska) i naszą drużyną, która reprezentowała strefę legnicką.

W wyniku losowania wyłoniono dwie pary półfinałowe: ZS Polkowice – X LO Wrocław, IV ZS Wałbrzych – LO Zgorzelec.

Los dla naszych dziewcząt nie był łaskawy, trafiły bowiem na faworytki turnieju. Mecz z Wrocławiem stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i zyskał miano przedwczesnego finału. Mimo ambitnej postawy nasza drużyna przegrała 53:65.

W drugiej parze półfinałowej wygrał zdecydowany faworyt - zespół ze Zgorzelca - pokonując Wałbrzych 57:40.

Po przegranej z Wrocławiem naszym dziewczętom pozostała walka o trzecie miejsce z Wałbrzychem, którą zdecydowanie wygrały, 75:39!

W meczu finałowym drużyna X LO z Wrocławia pokonała LO ze Zgorzelca 50:29.

Najlepsze zawodniczki z poszczególnych drużyn zostały uhonorowane dyplomami. W naszym zespole miano MVP przypadło Tatianie Żarnowskiej.

Drużyna Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach wystąpiła w składzie: Tatiana Żarnowska, Atena Czerniawska, Monika Iwaniak, Julia Kisil, Klaudia Kłosińska, Oliwia Orawiec, Jowita Wacławczyk. Trenerem zespołu był Zdzisław Wanecki.

Gratulujemy!

Opublikował: Piotr Błażejczyk