dtMarianna, Julia, Weronika i Zuza - Safe in Danger team - to uczennice z klasy II "a" Liceum Ogólnokształcącego, które biorą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii", realizując projekt społeczny pod nazwą "Safe in Danger". Ma on na celu kształtowanie postaw i zachowań ludzi w sytuacjach zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

11 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 z oddziałami gimnazjalnymi w Polkowicach dziewczęta przeprowadziły prelekcje dla VI-VIII klas. Celem szkolenia było zwiększenie świadomości uczniów i nauczycieli o zagrożeniach terrorystycznych, nie tylko w szkołach, ale i w różnych obiektach użyteczności publicznej. Uczniom została również przekazana wiedza z zakresu pierwszej pomocy, odnoszącej się do tego typu sytuacji.

Ponadto w Szkole Podstawowej nr 3 w Polkowicach 20 marca 2019 r. został przeprowadzony próbny atak terrorystyczny i ewakuacja szkoły. W całym zdarzeniu brała udział Komenda Powiatowa Policji, Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej w Polkowicach, nie zabrakło również zabezpieczenia medycznego. Nadzór nad projektem sprawował pan. Andrzej, Kierownik Bezpieczeństwa Zakładu z firmy SITECH Sp. z o.o.

Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk