Dni Otwarte21 i 22 lutego 2019 roku - w ramach Dni Otwartych - gościliśmy w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach uczniów III klas gimnazjum i VIII klas szkoły podstawowej, by przybliżyć im szczegóły atrakcyjnej (jak zawsze!) oferty edukacyjnej na rok szkolny 2019/2020.

Swą obecnością zaszczycili nas włodarze Powiatu Polkowickiego i Gminy Polkowice, dyrektorzy szkół, reprezentanci Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz przedstawiciele firmy Leadec Sp. z o.o.

Dyrektor Szkoły, Pani Jolanta Rubiś-Kulczycka, witała zebranych w odnowionej Auli Forum i zapraszała ich do nauki w gościnnych progach Zespołu Szkół w Polkowicach. Nasi młodsi koledzy i koleżanki oglądali prezentację multimedialną dotyczącą zarówno oferty Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia, jak i ukazującą bogate i urozmaicone życie szkoły - realizowane liczne projekty i przedsięwzięcia, wolontariat, zajęcia pozaszkolne i edukację sportową.

Poszczególne typy szkół (w tym profile i zawody) przedstawialiśmy w formie modowego show. Piękne panie i przystojni panowie, intensywna i rytmiczna muzyka, błyski fleszy i smugi reflektorów - pokaz niczym w Paryżu czy Mediolanie!

Chętni uczniowie wzięli udział w warsztatach: biologicznych, carvingu, języka angielskiego, elektromechanicznych/elektrycznych, fotograficznych, tworzenia kompozycji kwiatowych oraz informatycznych (z wykorzystaniem platformy Arduino). Miłośnicy historii spotkali się w pokoju zagadek, zaś fani sportu - na pokazach sportowych.

Działo się tyle, iż słowa wszystkiego nie opiszą. Bo taka właśnie jest nasza wyjątkowa szkoła - nie do opisania!

Do zobaczenia przy rekrutacji. I 2 września - podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020!

 

 

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk