zakończenie19 czerwca 2019 roku w Auli Forum Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, przygotowane przez kl. I „b” Technikum pod opieką wychowawcy – Pani Darii Grabowskiej.

 

19 czerwca 2019 roku w Auli Forum Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, przygotowane przez kl. I „b” Technikum pod opieką wychowawcy – Pani Darii Grabowskiej.

Pani Jolanta Rubiś-Kulczycka, Dyrektor Szkoły, rozpoczęła spotkanie wspomnieniem o zmarłym niedawno panu Michale Becie, Kapelmistrzu Orkiestry Górniczej Zakładów Górniczych „Polkowice- Sieroszowice”, który przez lata uświetniał wraz z orkiestrą nasze szkolne uroczystości i przedsięwzięcia. Minutą ciszy wspólnie uczciliśmy jego pamięć i kunszt.

Dyrektor Szkoły przybliżyła najważniejsze sukcesy minionego roku (wszystkich bowiem było tyle, że zakończenie roku musiałoby trwać co najmniej kilka godzin!), w których prym wiedli przedstawiciele różnych typów szkół. Podziękowała też uczniom, nauczycielom, wychowawcom, rodzicom i pracownikom szkoły za trud i pracę w mijającym roku.

Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Pani Jolanty Rubiś-Kulczyckiej stypendia motywacyjne – za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Pani Ewa Kowalik – wicedyrektor ds. Liceum Ogólnokształcącego, pani Małgorzata Majewska-Greń – wicedyrektor ds. Szkolnictwa Zawodowego oraz towarzyszący im wychowawcy nagrodzili książkami wyróżniających się uczniów, w tym szczególnie zaangażowanych w życie szkoły, klasy i lokalnej społeczności.

Podczas spotkania Pani Dyrektor pożegnała nauczycieli odchodzących ze szkoły – Panią Iwonę Marciniak, Panią Agnieszkę Ziemiańską, Pana Daniela Kiewro, Pana Stanisława Wrzosa. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podziękowali im „za codzienny przykład, jak być mądrym i odpowiedzialnym człowiekiem w świecie, który dla młodych ludzi często jest wielką niewiadomą i labiryntem pełnym pułapek”.

Pożegnaliśmy również kończące swą pracę w Radzie Rodziców Panie – Janetę Białek i Anetę Szymkowiak – pamiętając, że „zawsze mogliśmy liczyć na pomoc, życzliwość i wsparcie, szczególnie finansowe, ze strony Rady Rodziców”.

W części artystycznej zgromadzeni w Auli zobaczyli efekty pracy uczennic z klasy II „a” Liceum Ogólnokształcącego, które w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” realizowały projekt społeczny pod nazwą "Safe in Danger".

Zuzanna Koncur i Marta Dzumyk (kl. II „b” LO) wykonały utwór „Zombie” [The Cranberries], zaś Natalia Świder (II „a” LO) brawurowo zaśpiewała dla nas „Bohemian Rhapsody” zespołu Queen.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami, wciąż mając w uszach zaśpiew „(Galileo) Galileo, (Galileo) Galileo, Galileo Figaro magnifico”, udali się do klas, na wręczenie świadectw i ostatnie spotkanie w kończącym się roku szkolnym.

Przemysław SzulcGALERIA ZDJĘĆ:

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk