WarsztatyOd września do grudnia 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach mieli możliwość wzięcia udziału w programie edukacyjnym „Psychoedukacja młodzieży w zakresie prawidłowości rozwojowych na danym etapie życia”, dzięki któremu uczestniczyli w warsztatach psychologicznych dla klas pierwszych prowadzonych przez psychologa – panią mgr Justynę Konowalczyk, oraz w serii warsztatów nt. seksualności prowadzonych przez psychologa i seksuologa – panią mgr Aleksandrę Żyłkowską.

Uczniowie dzięki zajęciom z psychologiem, panią Justyną Konowalczyk mogli dowiedzieć się, jak radzić sobie z nową sytuacją życiową, na czyjej akceptacji powinno nam najbardziej zależeć, jak jasno mówić o tym, czego chcemy i jak rozwiązywać konflikty, żeby „wilk był syty i owca cała”. Pani Aleksandra Żyłkowska, natomiast zapoznała uczniów z tematyką psychologii miłości i związków, seksualizacji w mediach, oraz seksualności, jako sprawie indywidualnej każdego człowieka.

W ramach projektu została także doposażona Strefa Psyche – kącik psychologii i relaksacji. Można teraz wygodnie odpocząć na pufach i sofach, zrelaksować się po trudach codzienności szkolnej, zasiąść przy biurku, bądź stolikach kawowych, skorzystać z magazynów psychologicznych Charaktery, czasopism edukacyjnych Cogito, a także książek psychologicznych dotyczących akceptacji siebie oraz tworzenia zdrowych związków.
Zarówno działania warsztatowe, jak i doposażenie Strefy Psyche było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Gminy Polkowice.

Opracowała:
Amelia Janczak

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk