trenujW dniach 27-29 maja 2019 roku klasa II „b” Liceum Ogólnokształcącego przebywała na obozie mundurowym w miejscowości Międzygórze, gdzie odbyła zajęcia przygotowawcze do przyszłej pracy w służbach mundurowych.

Podczas obozu młodzież uczestniczyła w różnorodnych działaniach – taktycznych, logistycznych i praktycznych – które często okazały się nie lada wyzwaniem.

W pierwszy dzień uczestnicy zostali podzieleni na dwa plutony, a następnie zgłębiali tajniki działań specjalnych, budowy i organizacji bazy oraz survivalu. Uczniowie zapoznali się również ze sprzętem alpinistycznym i sposobami jego wykorzystania. Po kolacji jeden z plutonów udał się do swoich kwater, natomiast drugi został wysłany na zajęcia nocne.

Kolejny dzień to poranna zaprawa, śniadanie i godzinna przerwa, po której nasi uczniowie ćwiczyli zjazdy linami (z wykorzystaniem różnych technik) z półek skalnych. W ramach paintballu odbyła się taktyczna rozgrywka – jedna z grup musiała dotrzeć do wyznaczonego miejsca, a druga utrudnić jej to zadanie. Po kolacji kolejny pluton wziął udział w nocnych zajęciach.

Trzeciego dnia, po zaprawie i śniadaniu, uczniowie przyswoili sobie zasady rządzące taktyką policyjną i wojskową (dowiedzieli się między innymi, że czarna taktyka dotyczy walki w mieście bądź pomieszczeniu, zaś taktyka zielona to walka w lesie oraz na otwartym terenie). Następnie odbyły się zajęcia w terenie, polegające na sprawnym schodzeniu ze stromego wzniesienia.

Po powrocie do kwater uczestnicy obozu posprzątali swe pokoje i spakowali się. Podczas podsumowania przedsięwzięcia uczniowie odebrali certyfikaty poświadczające udział w kursie, zjedli kolację i wrócili do domów.

Marcel Matyjewicz, kl. II b LO

GALERIA ZDJĘĆ:

Opublikował: Piotr Błażejczyk