25 maja 2019 roku miał miejsce ostatni akcent tegorocznego "Weekendu z kulturą". Na podsumowanie kolejnej edycji naszego przedsięwzięcia wybraliśmy się do Teatru Muzycznego "Capitol" we Wrocławiu na musical "Frankenstein".

Spektakl, ukazujący historię Doktora Frankensteina i Monstrum, wyreżyserował Wojciech Kościelniak, jeden z najwybitniejszych obecnie reżyserów sceny muzycznej w Polsce. Muzykę napisał Piotr Dziubek, teksty piosenek – Rafał Dziwisz, zaś scenografię zaprojektował Damian Styrna.

Kanwą musicalu jest oczywiście słynna powieść Mary Shelley, opublikowana w 1818 roku. To tragiczna historia naukowca-filozofa Wiktora Frankensteina usiłującego rozwikłać zagadkę śmierci, który odkrywa możliwość przywracania życia zmarłym, a nawet stworzenia idealnego człowieka, jakim staje się Monstrum. Jego eksperyment kończy się jednak tragicznie...

Wartka akcja, świetna muzyka i minimalistyczna scenografia, przywodząca na myśl współczesne horrory, to - obok doborowej osady - główne atuty przedstawienia. Reżyser sprawnie połączył grozę i nutę komizmu, dzięki czemu spektakl był iście wybuchową mieszanką dla oczu i uszu.

Opracowanie: Ewa Dudziak-Gaj
Zdjęcie: https://www.teatr-capitol.pl/spektakle/frankenstein/

 frankenstein11-740x537.jpg

Opublikował: Piotr Błażejczyk