seksualnosc22 maja 2019 roku uczniowie uczestniczyli w warsztatach "Profilaktyka ryzykownych zachowań seksualnych oraz dostępne metody antykoncepcji", prowadzonych przez panią mgr Aleksandrę Żyłkowską – psychologa i seksuologa.

Ze względu na zainteresowanie ze strony młodzieży warsztaty zostały zorganizowane już po raz drugi. W kameralnych warunkach uczniowie mieli możliwość uzyskania fachowej wiedzy związanej z seksualnością człowieka, uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania i swobodnej rozmowy w gronie rówieśników.

Pani Aleksandra Żyłkowska przybliżyła temat normy społecznej zachowań seksualnych – tego, które zachowania można określić jako normalne, a które nie (i dlaczego). Omówiła także aspekty prawne, medyczne oraz kulturowe zachowań seksualnych i zapoznała uczniów z różnorodnymi metodami antykoncepcji.

Uczestnicy warsztatów, po ich zakończeniu, powiedzieli:
• "Zajęcia z profilaktyki ryzykownych zachowań były bardzo pouczające. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy na temat seksualności człowieka i relacji między dwojgiem ludzi."
• "Serdecznie polecamy wszystkim młodym ludziom uczestnictwo w tego typu warsztatach".
• "Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze, dowiedzieliśmy się wielu potrzebnych w życiu informacji. To były interesujące i dobrze spędzone godziny."

Warsztaty były współfinansowane ze środków Gminy Polkowice.

Tekst, zdjęcia: Przemysław Szulc

.

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk