Zapraszamy do zgłaszania Komisji Szkolnych, uczestniczek i uczestników Olimpiady Cyfrowej.

Olimpiada Cyfrowa jest olimpiadą interdyscyplinarną, sprawdzającą kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: testu on-line (listopad 2018 r.), mini-projektów (styczeń – luty 2019 r.) oraz zawodów finałowych (kwiecień 2019 r.).

Motywem przewodnim tegorocznej edycji są "Prawne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania mediów".

Jaki jest cel Olimpiady Cyfrowej?

Celem olimpiady jest kształtowanie świadomych użytkowników i użytkowniczek mediów cyfrowych, czyli takich, którzy/które są krytycznymi odbiorcami informacji, rozumieją język mediów. W sposób przemyślany tworzą wizerunek i relacje. Przestrzegają standardów etycznych oraz dbają o swoje bezpieczeństwo w sieci. Świadomi użytkownicy i użytkowniczki są kreatywni, potrafią tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Dostrzegają i rozumieją również prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów.

Co można zyskać?

• Tytułu Laureata/Laureatki Olimpiady Cyfrowej,
• jeden z trzech indeksów Collegium Civitas wraz ze zwolnieniem z rocznego czesnego,
• indeks Akademii Leona Koźmińskiego wraz ze zwolnieniem z rocznego czesnego,
• przywileje podczas rekrutacji na studia.

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w Olimpiadzie Cyfrowej, należy zgłosić się do dyrektora szkoły, który powoła Komisję Szkolną. W skład Komisji powinien wejść co najmniej jeden pracownik dydaktyczny szkoły. Przewodniczący Komisji Szkolnej rejestruje placówkę oraz zgłasza uczniów i uczennice chcących wziąć udział w olimpiadzie, w terminie wskazanym w harmonogramie.

Szczegóły na: http://olimpiadacyfrowa.pl./