AniołW ramach programu „Trening Umiejętności Społecznych” uczennice z klasy 3 „b” Zasadniczej Szkoły Zawodowej – pod kierunkiem pani Agnieszki Czerniawskiej – realizują projekt „Anioły”, w ramach którego uczą się wykonywania figur od podstaw.

Nasze dziewczęta chciałyby podzielić się swą wiedzą i umiejętnościami, dlatego zapraszają chętnych na warsztaty rękodzieła „Anioły mają skrzydła”, które odbędą się 28 maja 2018 r. (poniedziałek) w godz. 14.40-17.00 w sali 216.

Uczestnicy zajęć zdobędą umiejętności w zakresie tworzenia rzeźby od podstaw. Wykonają stelaż, który będzie rusztowaniem dla powstającej rzeźby. Następnie, według własnych projektów, z materiałów nasączonych preparatem Powertex uformują figurę – własnego anioła.

Rękodzieło pozwala na nieograniczoną kreatywność i tworzenie „czegoś z niczego”. Z prostych, podstawowych materiałów, często pochodzących z recyklingu, powstają zupełnie nowe przedmioty użytkowe oraz dekoracyjne. Daje to wielkie możliwości i wspomaga rozwój człowieka. Aktywność taka sprzyja twórczemu myśleniu i wyobraźni przestrzennej, a także cierpliwości i systematyczności w działaniu. Stworzenie pięknej rzeźby ze starego t-shirta, przeczytanych gazet, kawałka drutu czy kuchennej folii aluminiowej daje moc sprawczą i pozwala wyrazić siebie.

Zapisy przyjmuje pani Agnieszka Czerniawska (sala 216). Uwaga! Liczba miejsc ograniczona (obowiązuje pierwszeństwo zgłoszenia).

Zapraszamy!

GALERIA ZDJĘĆ: