Młodzi geografowie19 grudnia 2017 r. uczniowie z klasy II „a” i II „b” Liceum Ogólnokształcącego, realizujący geografię na poziomie rozszerzonym, udali się na wycieczkę do Wrocławia - na warsztaty geologiczne w ramach projektu edukacyjnego „Bliżej marzeń”, współfinansowanego ze środków Gminy Polkowice.

Naszym głównym celem było Muzeum Geologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Wysłuchaliśmy tam najpierw ciekawego wykładu na temat minerałów, skał i skamieniałości. Dowiedzieliśmy się, jak rozróżnić rodzaje skał i minerałów oraz gdzie i w jaki sposób one powstają.

Później wykorzystywaliśmy zdobytą wiedzę w praktyce, rozpoznając skały i minerały oraz procesy ich tworzenia się. Na koniec zajęć wszyscy mieli do uzupełnienia karty pracy podsumowujące zajęcia.

Następnie wszyscy udaliśmy się na wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy. Można tam było zjeść coś ciepłego oraz kupić świąteczne przedmioty.

Ostatnią atrakcją był park trampolin GoJump. Na początek odbyliśmy krótką rozgrzewkę, dzięki której mogliśmy bezpiecznie się bawić. Skakaliśmy wspólnie do basenu z gąbkami, robiliśmy przewroty w przód i w tył na trampolinach, a nawet zjeżdżaliśmy na pontonach ze stromej zjeżdżalni. Po godzinnej zabawie zmęczeni i weseli wróciliśmy do domu.

Ewa Bocian, kl. II "b" LO

GALERIA ZDJĘĆ: