DZIAŁ PRZYRODNICZY 2017/2018

 

UCZNIOWE KLAS BIOLOGICZNYCH POZNALI UROKI DOLINY BARYCZY

W dniach 11-13 czerwca 2018 roku – wraz z panią Ewą Kowalik i panią Beatą Zaraś – wzięliśmy udział w wyjątkowym obozie biologicznym.

Czytaj więcej...

 

 JESTEŚMY „BLIŻEJ MARZEŃ”

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach uczestniczyli w kolejnej edycji projektu działań przyrodniczych pn. „Bliżej marzeń”.

Czytaj więcej...

 

POLKOWICKI FESTIWAL ZIEMI

Już dziewiąty raz w naszym mieście odbywa się Polkowicki Festiwal Ziemi. W tym roku główne obchody mają miejsce 23-24.04.2018 r. Organizatorami są Gmina Polkowice i Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach a partnerami Rodzinne Ogródki Działkowe. W Polkowicki Festiwal Ziemi zaangażowane są wszystkie placówki oświatowe Gminy Polkowice.

Czytaj więcej...

 

PRZYJŚĆ DO SZKOŁY W SOBOTĘ? ŻADEN PROBLEM!

Wiedzą o tym maturzystki z klasy III "a" Liceum Ogólnokształcącego, które spotkały się 17 marca, 14 kwietnia oraz 21 kwietnia, aby ćwiczyć do tegorocznej matury z matematyki.

Czytaj więcej...

 

OSTATNI W TYM ROKU SZKOLNYM "WIECZÓR MATEMATYKI" ZA NAMI!

19 kwietnia 2018 roku o godzinie 17:00 w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach rozpoczął się III "Wieczór Matematyki".

Czytaj więcej...

 

TYDZIEŃ LICZBY PI ZA NAMI

14 marca to Międzynarodowe Święto Liczby π. W Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach w dniach 12-16 marca 2018 r. mogliśmy świętować Tydzień Liczby π, rozwiązując zadania z liczbą π w tle, rozszyfrowując π-busy, czyli rebusy o liczbie π, oraz czytając wiele ciekawostek na temat tej niesamowitej liczby.stkie bezbłędnie.

Czytaj więcej...

 

"II NOC MATEMATYKÓW" – KRÓLOWA NIE CHCE SPAĆ...

22 lutego 2018 roku o godzinie 17:30 rozpoczęła się druga w tym roku szkolnym "Noc Matematyków".

Czytaj więcej...

 

MECZE MATEMATYCZNE – ZAKOŃCZENIE SEZONU

W bieżącym roku szkolnym grupa uczniów Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach tradycyjnie uczestniczyła w rozgrywkach meczowych w ramach XVII edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych, organizowanych przez Fundację Matematyków Wrocławskich.

Czytaj więcej...

 

MŁODZI GEOGRAFOWIE WŚRÓD SKAŁ I MINERAŁÓW

19 grudnia 2017 r. uczniowie z klasy II „a” i II „b” Liceum Ogólnokształcącego, realizujący geografię na poziomie rozszerzonym, udali się na wycieczkę do Wrocławia - na warsztaty geologiczne w ramach projektu edukacyjnego „Bliżej marzeń”, współfinansowanego ze środków Gminy Polkowice.

Czytaj więcej...

 

UCZNIOWIE KLASY I „A” LO NA TROPIE GINĄCYCH GATUNKÓW ZWIERZĄT

14 grudnia 2017 roku uczniowie klasy I „a” Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli – w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej, współfinansowanego przez Powiat Polkowicki – w warsztatach w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

 

STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW WRĘCZONE!

30 listopada 2017 roku w Centrum Kultury "Agora" we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach reprezentowały: Magdalena Dziuk z kl. III "c" Liceum Ogólnokształcącego i Anna Skrzydłowska z kl. IV Technikum (technik organizacji reklamy), którym towarzyszył Dyrektor Szkoły, pan Zbigniew Gołębiowski.

Czytaj więcej...

 

MECZE MATEMATYCZNE – OTWARCIE SEZONU

29 listopada 2017 r. rozpoczęliśmy rozgrywki w XVII edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. 10-osobowa drużyna utalentowanych matematycznie uczniów Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach rozwiązywała i prezentowała zadania konkursowe.

Czytaj więcej...

 

I SPOTKANIE MATEMATYCZNE - "WIECZÓR MATEMATYKÓW"

17 listopada 2017 r. w godzinach 17.00-21.00 w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach (na 2. piętrze budynku dydaktycznego) odbędzie się I Spotkanie Matematyczne pod nazwą "Wieczór matematyków".

Czytaj więcej...

 

„PRZEPIS NA UDANĄ PIĄTKOWĄ NOC – BIERZEMY KALKULATOR I CIEPŁY KOC”

Matematyczna noc (17 listopada) była nietypową rozgrzewką do próbnej matury, która odbyła się dzisiaj. Impreza miała na celu popularyzowanie matematyki, a także uświadomienie uczniom faktu, że matematyka może być barwna i wesoła.

Czytaj więcej...

 

I NOC Z JĘZYKIEM ZA NAMI

W nocy z 17 na 18 listopada 2017 roku odbyła się I Noc z Językiem Angielskim. W przedsięwzięciu brało udział 14 uczniów z klas 1a, 1b i 4tio. Młodzież przybyła do szkoły w wyborowych nastrojach i właśnie takie nastroje utrzymywały się do samego rana.

Czytaj więcej...

 

TĘCZA KOLORÓW W LABORATORIUM CHEMICZNYM

Jak zmienić żółtą barwę w pomarańczową? Nic trudnego. Ale z intensywnego fioletu w ciągu sekundy otrzymać soczystą zieleń – to już coś! Takie „czary” znają chemicy z kl. III „a” LO i III „c” LO po zajęciach na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Czytaj więcej...

 

NIE MA JAK MATMA W GÓRACH!

W dniach 16-18 października 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach wzięli udział w obozie matematycznym. W pięknych górskich, jesiennych i ciepłych klimatach zmagali się z zadaniami z najważniejszych działów matematyki.

Czytaj więcej...

 

"SALON MATURZYSTÓW" 2017

21 września 2017 roku uczniowie klasy IV Technikum oraz III Liceum Ogólnokształcącego odwiedzili wrocławski „Salon Maturzystów” Perspektywy 2017 zorganizowany w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

Czytaj więcej...

 

KONKURS NA OKŁADKĘ PUBLIKACJI ROZSTRZYGNIĘTY!

Informujemy, że rozstrzygnięto konkurs na okładkę publikacji „Srebrny jubileusz Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach - ilustrowane kalendarium wydarzeń”, ogłoszony w czerwcu bieżącego roku przez bibliotekę szkolną.

Czytaj więcej...

 

PODZIĘKOWANIA

Zapraszamy do zapoznania się z podziękowaniami, jakie otrzymaliśmy od Zarządu Powiatu Polkowickiego.

Czytaj więcej...

 

DZIAŁ PRZYRODNICZY 2015/2016

DZIAŁ PRZYRODNICZY 2016/2017

DZIAŁ PRZYRODNICZY 2018/2019

DZIAŁ PRZYRODNICZY 2019/2020