Grajem z Mikołajem

6 grudnia 2017 roku odbyła się kolejna edycja szkolnego Turnieju Mikołajkowego w piłce siatkowej pod nazwą „Grajem z Mikołajem”. Tym razem w imprezie wzięła udział rekordowa ilość drużyn (21!) ze wszystkich typów szkół.

Celem zawodów była integracja środowiska szkolnego, podnoszenie poziomu swojej sprawności fizycznej, aktywizowanie młodzieży do uczestnictwa w lekcjach wychowania fizycznego i pozalekcyjnych zajęciach sportowych.

Po pełnych emocji meczach, po dziesiątkach bloków, setkach asów serwisowych i tysiącach punktów zdobytych w ataku lub przez błąd przeciwnika – wyłoniono finalistów. W wielkim finale spotkali się: dwukrotny obrońca tytułu, klasa III „c” LO, z pretendentem do zwycięstwa, klasą III „a” LO.

Mecz był zacięty i wyrównany, aż do ostatniego gwizdka, a o wygranej zdecydowały drobne błędy przeciwnika i szczęście, które – jak wiadomo – sprzyja lepszym. Ostatecznie zwycięstwo przypadło klasie III „a” LO, a najlepszym zawodnikiem turnieju „Grajem z Mikołajem” został Jakub Kopaniecki.

Oto końcowa klasyfikacja:
• I miejsce - klasa III „a” Liceum Ogólnokształcącego: Kopaniecki Jakub (MVP Turnieju), Kołecki Jakub, Inglot Filip, Czajka Krystian, Podgórski Artur;
• II miejsce - klasa III „c” Liceum Ogólnokształcącego: Szczyrbaty Piotr, Wabik Szymon, Kawałko Radosław, Mendel Przemysław, Jakubowski Jakub, Kowalski Jacek;
• III miejsce - klasa III „b” Technikum: Smyrak Dawid, Hutyra Mateusz, Olszewski Kamil, Lisik Daniel, Michalski Jakub.

Uczestnikom wręczono okolicznościowe koszulki oraz nagrody rzeczowe współfinansowane przez Gminę Polkowice.

Gratulujemy! Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom!

Opracowanie: Paweł Żmiejewski
Zdjęcia: Agnieszka Szewczuk

GALERIA ZDJĘĆ: