Mikołaj w naszej szkole

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, połączonego z wizytą Świętego Mikołaja, w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyły się różnorodne przedsięwzięcia.

W Auli miał miejsce koncert charytatywny zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pod opieką pana Marka Gottlieba. W świąteczny i refleksyjny nastrój wprowadziły słuchaczy nasze utalentowane dziewczęta: Julia Mikołajun, Natalia Sinicka, Natalia Świder, Natalia Łachowoska Aleksandra Adamczyk i Pola Sydorów. Pieniądze za wstęp zostały przeznaczone na pomoc opuszczonym i osieroconym dzieciom, prowadzoną przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce

Święty Mikołaj (Marcin Tatarynowicz) oraz dwie urocze śnieżynki (Julia Mikołajun i Aleksandra Adamczyk) odwiedzały uczniów, nauczycieli, dyrekcję i pracowników szkoły, by wręczyć słodkie upominki, ufundowane przez Radę Rodziców. W tym samym czasie dziewczęta ze Szkolnego Koła Wolontariatu (pod opieką pani Jadwigi Beresteckiej) prowadziły sprzedaż przepysznych ciast i wypieków.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zbieraliśmy również kartki urodzinowe i mikołajkowe dla małej Igi i jej siostry - Lenki. Akcję tę prowadziło Szkolne Koło Wolontariatu z pomocą pani Jadwigi Beresteckiej i pani Darii Grabowskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasze działania - organizatorom i uczestnikom, darczyńcom i ofiarodawcom, pojedynczym osobom i całym klasom. JESTEŚCIE WIELCY!!!

Opracowanie: Jadwiga Berestecka & Przemysław Szulc
Zdjęcia: Mateusz Dudka

GALERIA ZDJĘĆ: