29 listopada 2017 r. rozpoczęliśmy rozgrywki w XVII edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. 10-osobowa drużyna utalentowanych matematycznie uczniów Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach rozwiązywała i prezentowała zadania konkursowe.

W naszej ekipie znaleźli się następujący uczniowie:
1. Artur Podgórski – kl. III a LO (kapitan drużyny)
2. Kacper Mazur – kl. II b LO
3. Emilia Chmielowska – kl. II b LO
4. Kamil Sieński – kl. IV tio
5. Damian Borowiec – kl. IV tio
6. Dawid Tomczak – kl. I a LO
7. Piotr Sornat – kl. I a LO
8. Adrian Turbiński – kl. I a LO
9. Przemysław Mendel – kl. III b LO
10. Aleksy Wojciechowski – kl. I b LO.

Pierwszy mecz w tej rundzie rozegraliśmy z drużyną z Liceum Ogólnokształcącego z Góry. Nie udało nam się wygrać, ale najważniejsze jest samo spotkanie z królową nauk. Mecze są niezwykłą okazją do uczenia się matematyki, rozwijają umiejętność rozwiązywania skomplikowanych zadań matematycznych, uczą również pracy w grupie.

Nasza szkoła od lat bierze udział w Dolnośląskich Meczach Matematycznych i zamierzamy kontynuować tę tradycję. Kolejny mecz zagramy z drużyną z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Głogowie. Życzcie nam powodzenia!

Opiekunami grupy są panie: Manuela Hołubniak i Olga Jurak.

Opracowała: Olga Jurak

20171129 091820

20171129 091838

20171129 092708