MatematykaMatematyczna noc (17 listopada) była nietypową rozgrzewką do próbnej matury, która odbyła się dzisiaj. Impreza miała na celu popularyzowanie matematyki, a także uświadomienie uczniom faktu, że matematyka może być barwna i wesoła.

Zabawa rozpoczęła się punktualnie o godzinie 17:00. Pod czujnym okiem nauczycieli matematyki – pani Manueli Hołubniak, pani Olgi Jurak i pana Marka Gottlieba – uczniowie (do utraty tchu!) łamali sobie głowy nad zadaniami. Młodzież rozwiązywała zadania typu zamkniętego i otwartego. Pomimo późnej pory wszyscy w dobrych humorach i przy pełnej mobilizacji pokonywali wytrwale arkusze maturalne.

Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie uświadomili sobie, jaką wiedzę i umiejętności aktualnie posiadają oraz jakiego typu zadania chcieliby jeszcze omówić przed egzaminem maturalnym (zarówno próbnym, jak i właściwym, majowym). Liczyła się tu wiedza podręcznikowa, ale też pomysłowość i wyobraźnia. Uczniom taka oryginalna forma zajęć z matematyki bardzo przypadła do gustu – mają nadzieję, że podobne inicjatywy będą w szkole kontynuowane. „To świetna odskocznia od szkolnej codzienności” – mówili.

Dodajmy, że organizatorzy zmagań z królową nauk zadbali też o dodatkowe wsparcie dla młodzieży w postaci herbaty i słodkich przekąsek.

Manuela Hołubniak


GALERIA ZDJĘĆ: