niepodleg10 listopada 2017 r. w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Już na kilka tygodni przed tym wyjątkowym wydarzeniem członkowie „Koła Młodego Historyka” rozpoczęli intensywne przygotowania. Przyozdobili szkołę w narodowe barwy (biało-czerwone chorągiewki, plakaty), a potem zabrali się do tworzenia małych, symbolicznych, polskich flag z napisem „11 XI”.

Uczniowie przygotowali również kącik „Stacja Niepodległość”, w którym mieściły się plakaty informacyjne związane z dniem odzyskania suwerenności. Główną atrakcją była ścianka fotograficzna z wizerunkami polskiego legionisty i kobiety w stroju z lat 20-tych XX wieku.

W dniu obchodów uczennice klasy III „a” LO, przebrane w kostiumy związane z dwudziestoleciem międzywojennym, odwiedzając sale lekcyjne, wręczały nauczycielom symboliczne kotyliony i babeczki. Podczas przerw ze szkolnego radiowęzła rozbrzmiewały pieśni patriotyczne, a członkinie „Koła Młodego Historyka ” obdarowywały uczniów flagami.

W czasie lekcji chętne klasy wraz z nauczycielami odwiedzały „Stację Niepodległość”, dogłębnie zapoznając się z historią państwa polskiego oraz wykonując pamiątkowe zdjęcia.

Magdalena Łyga, Magdalena Tyliszczak


GALERIA ZDJĘĆ: