koszW dniach 6-9 czerwca 2017 roku w Żyrardowie odbył się Finał Ogólnopolski Licealiady w koszykówce dziewcząt. W finale tym startowała reprezentacja Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach - jako reprezentant Dolnego Śląska.

W sumie w zawodach wzięło udział 16 mistrzów lub wicemistrzów wszystkich województw, podzielonych na cztery grupy. Nasze dziewczyny w ciągu 4 dni rozegrały pięć meczów. Wygrywając trzy z pięciu spotkań, zajęły ostatecznie IX miejsce w turnieju.

Należy podkreślić bardzo duże zaangażowanie i determinację naszych dziewcząt w walkę na boisku. Biorąc pod uwagę fakt, iż w zespole zabrakło Natalii Bucyk (kluczowej zawodniczki), która - niestety - nie mogła pojechać na finał, IX miejsce w Polsce jest sporym osiągnięciem.

Oto wyniki poszczególnych meczów:
• Aleksandrów Łódzki - Polkowice 63:30,
• Polkowice - Sosnowiec 36:52,
• Polkowice - Starachowice 55:33,
• Polkowice - Bydgoszcz 55:48,
• Polkowice - Szczecin 43:40.

Dziękujemy za emocje, walkę i godne reprezentowanie naszej szkoły!

Opracowanie: Zdzisław Wanecki

 

GALERIA ZDJĘĆ: