Warsztaty16 maja 2017 roku uczniowie klasy I "b" i II "a" Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach, zainteresowani treściami biologicznymi, wzięli udział w wycieczce do Wrocławia.

Pierwszym przystankiem był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, w którym młodzież zapoznała się z bioróżnorodnością flory oraz formami ochrony przyrody – ochroną gatunkową roślin i pomnikami przyrody ożywionej. Wystawa „Panorama natury” przeniosła uczestników w minione epoki dziejów Ziemi, a przepięknie kwitnące rododendrony w bajeczną scenerię.

Drugi przystanek to wrocławskie Humanitarium, w którym odbyły się warsztaty z preparatyki kręgowca. Uczniowie wykonali sekcję pstrąga, poznając przy tym budowę anatomiczną ryby i jej przystosowania do życia w wodzie. Zapoznali się także z odnawialnymi źródłami energii i eksponatami wystawy stałej.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Bliżej marzeń”, dofinansowanemu ze środków Gminy Polkowice.

Opracowanie: Katarzyna Jackiewicz

GALERIA ZDJĘĆ: