W bieżącym roku szkolnym grupa uczniów Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach tradycyjnie uczestniczyła w rozgrywkach meczowych w ramach XVI edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych, organizowanych przez Fundację Matematyków Wrocławskich. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w rozgrywkach od początków ich istnienia.

W rundzie eliminacyjnej uczniowie zmierzyli się z I LO w Górze oraz I i II LO w Głogowie. Spośród trzech rozegranych meczy jeden zakończył się zwycięstwem (z II LO w Głogowie). Szkołę reprezentowało 10 uczniów (uzdolnionych matematycznie i interesujących się matematyką), zaś kapitanem drużyny był uczeń klasy II LO - Artur Podgórski

W skład naszej ekipy wchodzili:
1. Filip Inglot - kl. II a LO
2. Urszula Chorążykiewicz - kl. II c LO
3. Daniel Wójcik - kl. II c LO
4. Kacper Mazur - kl. I b LO
5. Damian Borowiec - kl. III tio
6. Kamil Sieński - kl. III tio
7. Emilia Chmielowska - kl. I b LO
8. Natalia Krzymińska - kl. III b LO
9. Przemysław Mendel - kl. II b LO
10. Magdalena Dziuk - kl. II c LO

Opiekunami grupy były panie: Manuela Hołubniak oraz Olga Jurak.

opracowanie: Manuela Hołubniak

GALERIA ZDJĘĆ: