KLASY MUNDUROWE WRÓCIŁY Z POLIGONU

W dniach 5-7.06.2017 klasy mundurowe (1b i 2b LO) pod opieką wychowawców: K. Jackiewicz i E. Kowalik oraz kapitana M. Krysztopolskiego wzięły udział w obozie poligonowym na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Dobre n/Kwisą – Obozowisko Karliki.

Czytaj więcej...

 

ZAŚPIEWALI

24 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się VI Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Wzięli w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych z powiatu polkowickiego oraz uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Czytaj więcej...

 

DZIEŃ OTWARTY W WYŻSZEJ SZKOLE OFICERSKIEJ WOJSK LĄDOWYCH WE WROCŁAWIU

31 marca 2017 r. uczniowie grupy mundurowej z klasy I "b" Liceum Ogólnokształcącego odwiedzili wojskową uczelnię we Wrocławiu – Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki.

Czytaj więcej...

 

WIOSENNA WYPRAWA KLAS MUNDUROWYCH

Pierwszy dzień wiosny klasy mundurowe spędziły aktywnie. Zaczęło się od rozgrzewki w parku trampolin. Salta, podskoki, zjazdy na oponie, walka wręcz i ...

Czytaj więcej...

 

KAMPANIA „DRUGIE ŻYCIE” W NASZEJ SZKOLE

Celem kampanii “Drugie życie” jest promowanie przeszczepiania narządów wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, informowanie o korzyściach, które niesie za sobą ta terapia oraz edukacja w zakresie zagadnień medycznych, prawnych i etycznych związanych z przeszczepianiem narządów w naszym kraju.

Czytaj więcej...

 

UWAGA! UCZNIOWIE KLAS MATURALNYCH

W związku z prowadzonym naborem do szkolnictwa wojskowego, przypominamy, że kandydaci na studia w wyższych szkołach oficerskich oraz akademickich wojskowych wnioski o powołanie do służby wojskowej pełnionej w charakterze kandydata na żołnierza zawodowego mogą składać, zgodnie z § 4 Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 17 listopada 2014 r. w sprawie służby wojskowej kandydatów na żołnierze zawodowych, do rektora - komendanta uczelni wojskowej do dnia 31 marca 2017 r.

Czytaj więcej...

 

BIAŁE SZALEŃSTWO…

6 lutego 2017 r. uczniowie klas mundurowych, czyli I b LO i II b LO, wyruszyli do Jakuszyc. Wycieczka miała na celu realizację założeń treści programowych z wychowania fizycznego dla klasy mundurowej, czyli naukę jazdy na nartach biegowych.

Czytaj więcej...

 

WYKŁAD O ŻOŁNIERZACH NIEZŁOMNYCH

21 grudnia 2016 roku w Auli Forum Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach miał miejsce wykład pt. "Niezłomni bohaterami Grobu Nieznanego Żołnierza", wygłoszony przez prof. dra hab. Tadeusza Wolszę - wybitnego polskiego historyka i politologa, profesora w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk, od 1981 r. członka NSZZ "Solidarność".

Czytaj więcej...

 

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

Jak co roku Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odwiedził wyczekiwany i wypatrywany przez wszystkich gość, czyli Święty Mikołaj.

Czytaj więcej...

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego, które odbyło się 1 września 2016 roku w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. Jego organizacja przypadła w udziale klasie II b LO (mundurowej) pod kierunkiem pani Ewy Kowalik..

Czytaj więcej...

 

KLASY MUNDUROWE 2017/2018

KLASY MUNDUROWE 2015/2016