W listopadzie i grudniu 2016 r. uczniowie klasy II "a" i II "b" Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych organizowanych w ramach projektu "Bliżej marzeń".

24 listopada młodzież wzięła udział w zajęciach warsztatowych w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Wrocławskiego na temat "Adaptacje środowiskowe kręgowców, czyli krótka lekcja ewolucji", podczas których zapoznała się z cechami budowy kręgowców przystosowującymi je do życia w różnych środowiskach.

Z kolei 1 grudnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach w Muzeum Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego "Anatomia człowieka – układ kostny” i „Ocena płci i wieku człowieka na podstawie analizy szkieletu". Zgłębili tam z budowę, rozwój i patologie układu kostnego.

Ponadto, zwiedzając wystawy muzealne, mieli okazję poznać ewolucję człowieka i formy przedludzkie. W tym samym dniu odbyły się także warsztaty we wrocławskim Humanitarium. Uczniowie wykonali sekcję serca, zapoznając się z jego budową i funkcjonowaniem.

Opracowanie: Katarzyna Jackiewicz

GALERIA ZDJĘĆ: