74. ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

19 kwietnia 2017 roku młodzież z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Żółty żonkil", której celem jest przywrócenie pamięci o powstaniu w getcie warszawskim..

Czytaj więcej...

 

KAMPANIA „DRUGIE ŻYCIE” W NASZEJ SZKOLE

Celem kampanii “Drugie życie” jest promowanie przeszczepiania narządów wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, informowanie o korzyściach, które niesie za sobą ta terapia oraz edukacja w zakresie zagadnień medycznych, prawnych i etycznych związanych z przeszczepianiem narządów w naszym kraju...

Czytaj więcej...

 

JAKUB KOŁECKI Z KLASY II „A” LO LAUREATEM I EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE I OBRONNOŚCI!

Niezwykle miło nam poinformować o wielkim sukcesie ucznia naszej szkoły - Jakuba Kołeckiego z klasy II „a” Liceum Ogólnokształcącego. W odbywającym się w Warszawie (24-25 marca 2017 r.) etapie centralnym Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności Kuba zajął 23. miejsce, uzyskując tytuł laureata tej olimpiady!.

Czytaj więcej...

 

PI–EMATY I PI–BUSY, CZYLI PODSUMOWANIE DNIA LICZBY PI

14 marca 2017 roku w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach świętowaliśmy Dzień Liczby π..

Czytaj więcej...

 

WOLONTARIAT W AKCJI

9 marca 2017 r. w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję charytatywną sprzedaży ciast w celu pozyskania brakującej kwoty na wyjazd do Domu Samotnej matki w Żarach..

Czytaj więcej...

 

NASI UCZNIOWIE W ETAPIE OKRĘGOWYM OLIMPIADY WIEDZY O PAŃSTWIE I PRAWIE

1 marca 2017 roku na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie..

Czytaj więcej...

 

MIĘDZYNARODOWO W ZESPOLE SZKÓŁ

TV Polkowice o wizycie wolontariuszek (z Malezji, Indonezji i Korei Południowej) w ramach programu AIESEC.

Czytaj więcej...

 

DRUGA STRONA ŚWIATA, CZYLI KOLEJNA EDYCJA PROGRAMU AIESEC "DISCOVER LOWER SILESIA" ZA NAMI!

Tradycyjnie, jak co roku, w okresie od 29.01.2017 r. do 03.01.2017 r. gościliśmy w naszej szkole trzy wolontariuszki programu AIESEC. Tym razem odwiedziły nas studentki z Indonezji, Malezji i Korei Południowej..

Czytaj więcej...

 

"EUROPA - NASZ DOM" - WYNIKI

26 stycznia 2017 roku w murach Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach miał miejsce finał powiatowy konkursu "Europa-nasz dom". Jego uczestnicy zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi znajomości przebiegu procesów integracyjnych w Europie, instytucji UE, geografii naszego kontynentu, jego zabytków i kultury oraz kulinariów..

Czytaj więcej...

 

WIELKI SUKCES JAKUBA KOŁECKIEGO!

W grudniu 2016 roku w Instytucie Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się etap okręgowy I edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Ogromny sukces w postaci awansu do etapu centralnego osiągnął uczeń Liceum Ogólnokształcącego - Jakub Kołecki z klasy II "a".

Czytaj więcej...

 

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W OLIMPIADACH PRZEDMIOTOWYCH Z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE!

Informujemy, że uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach w grudniu 2016 r. brali udział w etapach szkolnych trzech różnych olimpiad przedmiotowych z wiedzy o społeczeństwie. W siedmiu (!) przypadkach awansowali do etapów okręgowych, które odbędą się w grudniu bieżącego roku oraz w styczniu i marcu 2017 r.

Czytaj więcej...

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA – RELACJA

2 grudnia 2016 r. w Auli Forum Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach Szkolne Koło Wolontariatu wraz z klasą II „c” Liceum Ogólnokształcącego zorganizowało obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Czytaj więcej...

 

O NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Koło Młodego Historyka - jak co roku - przygotowało obchody Narodowego Święta Niepodległości. Młodzież, poprzez porozwieszane na terenie szkoły plakaty, gazetki informacyjne (rozdawane wraz z symbolicznymi kotylionami) oraz pieśni legionowe dobiegające ze szkolnego radia, chciała uczcić powrót Polski na mapy Europy.

Czytaj więcej...

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

2 grudnia 2016 r. w Auli Forum Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach Szkolne Koło Wolontariatu wraz z klasą II „c” Liceum Ogólnokształcącego zorganizowało obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Czytaj więcej...

 

KLASY MATURALNE NA TARGACH PRACY

28 października 2016 r. klasy maturalne wzięły udział w V Polkowickich Targach Pracy, zorganizowanych w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach przez Powiatowy Urząd Pracy.

Czytaj więcej...

 

TV POLKOWICE: DO MŁODZIEŻOWEGO SEJMIKU

Młodzież powiatu polkowickiego wybrała swojego kandydata do sejmiku. Nowym radnym reprezentującym powiat polkowicki będzie Marcin Tatarynowicz z Zespołu Szkół w Polkowicach.

Czytaj więcej...

 

KONFERENCJA "MŁODZIEŻOWY SEJMIK WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO 2016" - REPREZENTANT POWIATU WYBRANY!

20 października 2016 r. w gmachu Starostwa Powiatowego w Polkowicach miała miejsce konferencja, podczas której wyłoniony został przedstawiciel do Młodzieżowej Rady Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, reprezentujący młodzież powiatu polkowickiego.

Czytaj więcej...

 

"CHCĘ POMAGAĆ" - KONKURS NA PLAKAT

Zapraszamy do udziału w konkursie na plakat, organizowanym w ramach obchodów "Międzynarodowego Dnia Wolontariusza".

Czytaj więcej...

 

PRZED NAMI WYBORY

Informujemy, iż w październiku 2016 roku odbędą się kolejne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Czytaj więcej...

 

KOMUNIKAT SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

We wrześniu 2016 roku odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydatury proszę zgłaszać do opiekuna Samorządu Uczniowskiego, pana Marka Gottlieba (sala 204 lub zaplecze 111) do dnia 16.09.2016 roku.

Czytaj więcej...

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego, które odbyło się 1 września 2016 roku w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. Jego organizacja przypadła w udziale klasie II b LO (mundurowej) pod kierunkiem pani Ewy Kowalik.

Czytaj więcej...

 

EDUKACJA SPOŁECZNA 2017/2018

EDUKACJA SPOŁECZNA 2015/2016