23 września 2016 roku uczniowie klasy I a i I b LO, zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawiczki, pod opieką pań - Katarzyny Jackiewicz i Doroty Spólnik-Łuczak, wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”.

Akcja zorganizowana została przez Urząd Gminy Polkowice we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Polkowicach i Przedsiębiorstwem Gospodarki Miejskiej.

Uczniowie sprzątali wspólnie z działkowcami z R.O.D. „Miedzianka”. Posprzątane zostały tereny wokół ogródków działkowych „Miedzianka” oraz glinianki w okolicach Starej Cegielni. Śmieci było dosyć sporo, znalazły się wśród nich butelki i puszki po napojach, kapsle, opakowania po produktach spożywczych, lodówka, izolacje kabli elektrycznych itp.

Po zakończeniu sprzątania uczestnicy zostali przez działkowców zaproszeni na wspólny poczęstunek.

opracowanie: Katarzyna Jackiewicz

GALERIA ZDJĘĆ: